Tuesday , June 22 2021

Ahmeti: Diskriminimi i shqiptarëve nga maqedonasit i papranueshëm.

Ka reaguar edhe kryetari i komunës së Prishtinës nga radhët e Vetvendosjes, Shpend Ahmeti në lidhje me qëndrimin antikushtetues dhe antishqiptar të Gjorgi Ivanovit, shkruan Fakte.

Gjuha shqipe qenka kërcënim për Maqedoninë. Kjo tregon për trajtimin e shqiptarëve. Këto po shpërfaqen tanimë. Shqiptarët duhet të qëndrojnë të bashkuar ndërsa Prishtina e Tirana duhet të flasin me një zë. Ky diskriminim është i papranueshëm. Edi Rama e filloi.”- ka shkruar kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti./FAKTE.Net

Screenshot_20170301-224110

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *