Home Blog Page 3

Arsimtarët kërkojnë pagë më të lartë

Janë mbledhur para qeverisë për të kërkuar pagë më të mëdha. Profesor, arsimtarë e edukatore të çerdheve përmes kësaj proteste po kërkojnë që Qeveria...

Bojan Bozhoviq: Prapa vrasjes së Oliver Ivanoviq qëndron Beogradi zyrtar

Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se njerëzit e thjeshtë besojnë që prapa vrasjes së liderit...

Meta: Skënderbeu, ylli polar për kombin shqiptar

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha pasditen e sotme se Skënderbeu do të jetë Ylli Polar për kombin shqiptar. Në aktivitetin e organizuar për...

Viti 2018 përcaktues për integrimin evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, deklaroi se Shqipëria dhe Maqedonia presin që viti 2018 të jetë një vit...

Rexhepi: Përçarjet në BESË nuk janë lokale

Lëvizja BESA asnjëherë nuk ka pas ndasi lokale dhe si e tillë nuk ekziston BESA e Tetovës apo BESA e Shkupit. Kështu thotë anëtari...

Thaçi bisedon me Vuçiq – e siguron se po punohet për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin janë dakorduar që të...

Nimiç: Zgjidhja e çështjes së emrit është në sipërfaqe

Ndërmjetësi i KB-së në bisedimet për emrin, Methju Nimiç deklaroi se zgjidhja e kontestit për emrin është në sipërfaqe me çka do t’i jepet...

Ivanov refuzoi ligjin për gjuhët, akuzoi mazhorancën për manipulim të flamurit...

Presitenti i vendit Gjorge Ivanov sapo ka lajmëruar se refuzoi ligjin për gjuhët, shkruan Fakte. Ai ka thënë se në një letër në të...

Presioni ndërkombëtar sërish e dështoi dërgimin e Speciales në Kuvend

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për t’u mbajtur sot dhe nga pritej të procedohej për në Kuvend çështja e shfuqizimit...

BESA e Tetovës, padi penale ndaj BESËS së Shkupi për keqpërdorim...

Vazhdojnë edhe më tej përplasjet në Lëvizjen BESA. Mbështetësit e Bilall Kasamit paralajmërojnë padi penale kundër hapjes së selisë paralele në Tetovë nga ana...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...