Home Blog Page 2

Janeva – Stoltenberg: PSP e rëndësishme për anëtarësimin e Maqedonisë në...

Prokurorja Katica Janeva dhe pjesëtarë të tjerë të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) gjatë pasdites janë takur me sekretarin gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë...

Nasim Haradinaj: Ambasadori amerikan është një palaço

Deklarata e ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, lidhur me tentativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, në të cilën, siç transmeton Kosova Press,...

Sekretari i NATO-s Stoltenberg takon kreun e BDI-së, injorohen partitë tjera...

Ali Ahmeti mbetet lideri i vetëm i partive shqiptare në Maqedoni me të cilën NATO po realizon takime, që janë të një rëndësie të...

Vdes ish-kryetari i Bujanocit, Jonuz Musliu

Ka vdekur Jonuz Musliu, ish-kryetar i Kuvendit të Komunës së Bujanocit dhe i Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Ai ka vdekur në...

Gostivar: Thirret seancë e Këshillit komunal për miratim të buxhetit të...

Kryesuesi i Këshillit të Komunës së Gostivarit, Nasir Musliu mbrëmë ka thirrur seancën e Kuvendit komunal për me datë 24 Janar – 2018, me...

Shkup: Anti-NATO protestë para Kuvendit, bie një shtyllë e ndriçimit rrugor...

Para Kuvendit të Maqedonisë është mbledhur një grup i vogël protestuesisht të cilët kanë qëndrine anti-NATO, përcjell Telegrafi Maqedoni. Partia ”E Majta” është duke protestuar...

Hoxha – Osmani: Kosova e Maqedonia të përfshihen në planet për...

Ministrja për Integrimin Evropian, Dhurata Hoxha, po zhvillon takime zyrtare me z. Bujar Osmani, zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë, përgjegjës për Çështje Evropiane. Mbledhja e...

Presidenti Thaçi mirëpret ndihmën e Beogradit në zbardhjen e vrasjes së...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kërkesën e shtetit të Serbisë që t’i kryejë hetimet për vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, e...

Skënderbeu, pullë poste në Maqedoni…në dy gjuhë

550-vjetori i vdekjes së Skënderbeut është përkujtuar në Kuvendin maqedonas me promovimin e një pulle postare me portretin e tij, ku bie në sy...

Çështja e emrit, Qeveria do ta analizojë kornizën e propozuar nga...

“Në OKB po krijohen kushte për lëvizje përpara të procesit për zgjidhjen e çështjes së emrit, ndërkaq përfundimi do të varet nga gatishmëria për...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...