Home Blog Page 1003

Fjalimi i Ramës që përloti Canën

Në pritjen zyrtare që iu bë kombëtares shqiptare, kryeministri Edi Rama rezervoi një vlerësim për kapitenin e përfaqësueses shqiptare Lorik Cana, i cili me...

Nuk ka paraburgim, i merret pasaporta shefit të Drejtorisë së pestë...

Gjykatësi i procedurës paraprake ka refuzuar propozimin e Prokurorisë Speciale Publike, e cila kishte kërkuar paraburgim për Grujovski dhe në vend të kësaj atij...

Osmani: BDI nuk përzihet nëse vëllezërit e Artan Grubit punësohen në...

Në BDI heshtje e plotë në lidhje me punësimin e dy vëllezërve të Shefit të kabinetit të Ali Ahmetit, Artan Grubit në Postë, shkeuan...

OBRM-PDUKM: Vendimi i opozitës thellon krizën

OBRM PDUKM akuzoi LSDM-në se me vendimet e saj, thellon çdo ditë e më shumë krizën politikë në vend. Deputeti i OBRM PDUKM-së, Vllladimir...

Gjermani: Policia e vrau të dyshuarin për të shtëna në kinema

Ministria e brendshme e shtetit Hese në Gjermani ka njoftuar se një person i dyshuar për të shtëna, me ç’rast janë plagosur dhjetëra vetë...

MPB me detaje për incidentin në Saraj

Ministria e Punëve të Brendshme ka zbuluar identitetin (me iniciale dhe moshë) të personave të involvuar në incidentin e armatosur që ndodhi dje në...

ANALIZË: SI U BË LAGJJA “STAR AERODROM” NJË QYTET I RI

Me ndryshimin e PDU të hapësirës, ku deri tani jetonin 400 familje me 1700 banorë, tani në 50 rrokaqiej duhet të vendosen 7000 familje. Tingujt...

Fërçkoski: Ivanovi është një budalla

Ish-ministri i brendshëm dhe i jashtëm i Maqedonisë dhe ish-kandidati presidencial Lubomir Fërçkoski thotë se në fjalimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov nuk ka...

BBC analizë për PSP-në: “Engjujt e Çarlit”, kamxhik për elitën politike

Treshja e prokuroreve speciale publike, Janeva, Ristevska dhe Fetahu po tërheq gjithmonë e më shumë vëmendjen e mediave botërore... Edhe BBC i ka kushtuar një...

LSDM lëshon Kuvendin përsëri

“Deputetët e LSDM-së, nuk do të marrin pjesë në punën e Kuvendit, derisa Gjykata Kushtetuese nuk do të deklarohet për kushtetutshmërinë e institucionit të...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...