Opinione

Home Opinione

KOHA DHE DILEMAT E SAJ …!

Shkruan: Xhavide Zymberi - Ebibi Koha është matësi dhe mësuesi më i mirë që na mëson të njohim dhe të sqarojmë çdo dilemë. Janë njerëzit me...

Shkrimtari shqiptar nga Shkupi kërkon kthimin e Gruevskit: Zaevi duhet të...

VITI RI HISTORIK 2018 I ÇORAPEVE NGA KALOSH ÇELIKU Zaev (“Shpëtimtari” i shqiptarëve) për rrogën e rritur të Haredinajt: nga 1.550 euro në 2.950 euro, në...

Logjika e Trump mbi Jeruzalemin dhe pasojat e saj

Administrata e SHBA-së duket se beson se Arabia Saudite dhe qeveri të tjera arabe janë kaq të shqetësuar me kërcënimin e perceptuar nga Irani...

Korrupsioni, krimi dhe droga po shkatërrojnë kombin

Nga Skënder S.KAPITI Kombi është një fis i madh i cili ka gjuhën, traditat, zakonet , kulturën dhe trashëgiminë specifike të tij, ka atdheun e...

I dashur Atdhe !

Shkruan: Donika Cela, Itali I dashur Atdhe! …..jam unë biri yt Kosovë që të përulem me mirënjohje për hir të simbolit “Shqiponjë-dykrenar” që më skalite...

Çfarë heronj u duhen shqiptarëve?

Nuk është hero, as viktimë ai që plaçkit vendin. Heronj janë qytetarët e lirë, të cilët bëjnë ndryshime të mëdha e pozitive, duke e...

Nuk ekziston përgjegjësia e sistemit, çdo krim është përgjegjësi personale

Nga Fitim Zekthi Jo thjesht nga prania e pazakontë në tituj gazetash apo kronika televizionesh, por nga gjithë pamja që ofron realiteti sot në Shqipëri...

A ka skenar maqedonas me përgjime për politikën shqiptare?

Nga Ervis Iljazaj Kjo javë ka qenë java më e vështirë politike për Edi Ramën dhe Partinë Socialiste që nga viti 2013 kur erdhën në...

Rama: Nuk kam ofenduar gazetarët, thjesht opinion

“Po pse qenkan ofenduar gazetarët nga unë? Sipas tyre po edhe sipas të tjerësh, në kazanin mediatik e në atë politik, i paskam fyer...

Ratkoceri: Nuk besoj se koalicioni ASH-BESA do ta përmbys rezultatin e...

Të gjithë e dimë se votat nga rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale janë vota nga zgjedhje pragramtike, sepse nuk e tregojnë numrin real...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...