Showbiz

Home Showbiz

Dua Lipa uron festën shqip

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa me rastin e festës së Pavarësisë së Shqipërië, përmes rrjeteve sociale, ua ka uruar miqve të saj virtual këtë...

Dua Lipa ndez publikun në New York

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa po vazhdon të japë performanca të bukur në turin e saj nëpër botë. Pas Torontos, ajo ka dhënë performancë të jashtëzakonshme...

Rita Ora surprizon jurinë në “The Voice of Germany” (video)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=4W4-YXRNedE?rel=0&controls=1&showinfo=0] Rita Ora në “The Rita Ora ka performuar në “The Voice of Germany” me këngën e saj “Your Song”. 4 anëtarët e jurisë, me të...

Van Damme do të luaj rolin e një shqiptari në filmin...

Publikohet filmi I ri  Kill’em All” ku  aktori i njohur Jean Claude Van Damme do të luajë rolin e një shqiptari në filmin e...

MTV EMA 2017, një ëndërr shqiptare që u bë realitet (VIDEO)

Edicioni i sivjetmë i MTV European Music Awards ka sjellë në skenë tre shqiptarët më të vyeshëm të artit muzikor, Rita Orën, Dua Lipan,...

MTV Europe Music Awards të dielën “pushtohet” nga shqiptarët

Edhe dy ditë na ndajnë nga njëra ndër ngjarjet më të mëdha të muzikës në Evropë. MTV Europe Music Awards, sivjet do të udhëhiqet nga...

Rita Ora: Mos harroni origjinën time

Rita, e cila së shpejti do të drejtojë spektaklin e famshëm të “MTV EMA 2017”, ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Corriere Della Sera”...

Shqiptaret Rita Ora dhe Bebe Rexha bashkohen për këngën e re

Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Bebe Rexha kanë bashkuar forcat për herë të parë për të sjellë një këngë të...

Shkëlzen Doli do të performojë në Tetovë

Me rastin e 5 vjetorit të Festivalit “Skena e Muzikës Serioze Shqiptare”, Shoqata Alegretto organizon koncert me virtuozin e muzikës shqipe, violinistin e Filarmonisë...

Dua Lipa flet për raportin e saj me Rita Orën

Këngëtarja  me origjinë nga Kosova, Dua Lipa ka dhënë një intervistë për revistën ES Magazine, ku ka folur për karrierën dhe jetën e saj,...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...