Sport

Home Sport

Zhuta shtrinë përtokë amerikanin në raundin e parë me KO

Strugani Fatlum Zhuta po vazhdon te tregoj kualitetin e tij edhe me tej në ringjet amerikane duke arrit kështu edhe te një fitore e...

ZYRTARE: Coutinho lojtar i Barcelonës për 163 mln euro

Klubi i Futbolli i Liverpoolit njofton se është arritur marrëveshje me Barcelonën për Philippe Coutinhon. Përmes një komunikate në uebsajtin zyrtar të klubit, Liverpooli njofton...

Majlinda do ndeshet me serbe: Politika po e keqpërdor sportin!

Majlinda Kelmendi me gjasë do të zhvilloj një duel me një xhudiste serbe ditën e pavarësisë së Kosovës, shkruan Kosova ime. Përmes një statusi në...

Zyrtare: Miqësorja Shqipëri – Norvegji do të zhvillohet me 26 mars

Federata Shqiptare e Futbollit dhe homologia e saj norvegjeze kanë arritur akordin mes tyre për të luajtur në fund të muajit mars një ndeshje...

Dy Majlinda, të dyja Kelmendi dhe kampione

Të kërkosh "Majlinda Kelmendi" në "Google" dalin mijëra shkrime për kampionen olimpike në xhudo. I pari del shkrimi biografik për kampionen nga "Wikipedia", më pas...

Skandale për t’u mbajtur në mend

Sporti kosovar ka shumë të meta dhe si i tillë gjithnjë lë hapësirë për shfaqje të parregullsive të shumta, madje shpeshherë prodhon edhe skandale. Si...

Astriti dhe Vijona, vëlla e motër më të mirët e vitit...

Astrit e Vijona Kryeziu të klubit të atletikës Rogana nga Kamenica, janë shpallur më të mirët e vitit 2017. Astriti e Vijona janë vëlla...

​Milan eliminon Interin nga Coppa Italia, kalon në gjysmëfinale

Milan ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Interit, për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia. Skuadra e Milanit ka fituar derbin ndaj Interit në...

FC Shkupi prezanton sponsorin e ri

Shefqet Demiri është pronari i ri i klubit të futbollit Shkupi. Me anë të një konference për shtyp të mbajtur sot është prezantuar sponsori...

Qyteti i Shkupit nderoi talentin e mundjes, Salihasi

Qyteti i Shkupit, sot, në një ceremoni festive para festave të fundvitit ka shpallur sportistët më të mirë për vitin 2017. Në mesin e...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...