Lifestyle

Home Lifestyle

Hasan Prishtina apo Getoar Selimi – Cilin e njohin më shumë...

Shumica e studentëve të Universitetit të Prishtinës s’kanë njohuri për veprimtarinë e Hasan Prishtinës megjithëse deklarohen se kanë dëgjuar emrin e tij. Ky konstatim...

Kinezi më i pasur në botë: Isha më i lumtur kur...

Jack Ma, themeluesi i kompanisë Alibaba, është kinezi më i pasur dhe një ndër njerëzit më të pasur në botë. Ai ‘peshon’ 25 miliardë...

“Little Albania” në New York

New Yorku është stacioni i parë i emigrantëve shqiptarë që vijnë nga Evropa në Amerikë. Një pjesë e tyre qëndrojnë në këtë epiqendër zhvillimi...

Pas kësaj gruaje të moshuar ndodhet personazhi i njohur shqiptar i...

Aktorja e njohur është transformuar siç nuk jua pret mendja. Nuk është nga ato ndryshimet që vajzat vendosin të bëjnë në një sallon bukurie,...

Dizajnerja boshnjake rikthen fesin për gra

Historianja dhe dizajnerja e modës nga Travniku i Bosnjë dhe Hercegovinës, Esma Imsirpashiç, ka ripopullarizuar me dizajn modern për gra fesin, i cili sot...

Poetja Arlinda Baftiu promovoi librin “Nga xhepi i zemrës”

“Nga xhepi i zemrës” është libri i dytë me poezi i poetes se re nga Shkupi, Arlinda Baftiu që mbrëmë u promovua në Qendrën...

Prishtinë: Rrehen burrë e grua mes vete, bëhen për spital

Një burrë dhe një grua (bashkëshortë) janë rrahur ndërmjet vete më në orët e hershme të mëngjesit të djeshëm, raporton Policia e Kosovës. Përmes një...

Gjermania paralajmëron rrezikun e humbjeve me Bitcoin

Kreu i autoritetit financiar të Gjermanisë, BaFin, paralajmëroi sot konsumatorët se tregtia me Bitcoin do të prodhonte “humbës të zhgënjyer” dhe mund të rezultonte...

10 qytetet më të mira për të jetuar, të parat Vjena...

Fatmirësisht, ka shumë ekipe ekspertësh të cilët e studiojnë kualitetin e të jetuarit në qytete të mëdha të botës.Një nga këto grupe të ekspertëve...

Reshat Arbana rikthehet në teatër me rolin e “Babait”

"Babai”, vepra e Florian Zeller rikthen në skenën e Teatrit Kombëtar aktorin e njohur Reshat Arbana. Përkrah tij interpretojnë aktorët Elia Zaharia, Flaura Kureta,...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...