Vendi/Rajoni

Home Vendi/Rajoni

Vdes ish-kryetari i Bujanocit, Jonuz Musliu

Ka vdekur Jonuz Musliu, ish-kryetar i Kuvendit të Komunës së Bujanocit dhe i Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Ai ka vdekur në...

Hoxha – Osmani: Kosova e Maqedonia të përfshihen në planet për...

Ministrja për Integrimin Evropian, Dhurata Hoxha, po zhvillon takime zyrtare me z. Bujar Osmani, zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë, përgjegjës për Çështje Evropiane. Mbledhja e...

Presidenti Thaçi mirëpret ndihmën e Beogradit në zbardhjen e vrasjes së...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kërkesën e shtetit të Serbisë që t’i kryejë hetimet për vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, e...

Bojan Bozhoviq: Prapa vrasjes së Oliver Ivanoviq qëndron Beogradi zyrtar

Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se njerëzit e thjeshtë besojnë që prapa vrasjes së liderit...

Meta: Skënderbeu, ylli polar për kombin shqiptar

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha pasditen e sotme se Skënderbeu do të jetë Ylli Polar për kombin shqiptar. Në aktivitetin e organizuar për...

Viti 2018 përcaktues për integrimin evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, deklaroi se Shqipëria dhe Maqedonia presin që viti 2018 të jetë një vit...

Thaçi bisedon me Vuçiq – e siguron se po punohet për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin janë dakorduar që të...

Presioni ndërkombëtar sërish e dështoi dërgimin e Speciales në Kuvend

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për t’u mbajtur sot dhe nga pritej të procedohej për në Kuvend çështja e shfuqizimit...

Dorëheqja e radhës në Vetëvendosje, largohet Donika Bujupi

Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë e VV-së. Media mëson se...

Kosova i jep leje Vuçiqit për vizitë

Institucionet e Kosovës ia kanë aprovuar lejen presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për të bërë vizitë në fundjavë. Është ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, që...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...