Bota

Home Bota

Lufta civile në Siri, tjetër sulm me armë kimike

Një sulm me gaz klorin u krye në një zonë rebele të rrethuar nga forcat qeveritare në rrethinat e Damaskut. Njerëzit në Gutën Lindore, e...

Kaos në Kaliforni, 18 viktima nxirren nga balta

Përmbytjet masive të ndodhura ditët e fundit në Kaliforni, kanë sjellë vdekjen e 18 personave, ndërsa po punohet ende për të nxjerrë të tjera...

Një grua nga Kosova vritet në Gjermani, arrestohet një polic gjerman

Pas gjetjes së kufomës së një gruaje 34 vjeçare nga Kosova në një banesë në Bad Langensalza (Landi Thüringen) është arrestuar një polic federal....

Arrihet marrëveshja për koalicion të gjerë në Gjermani , Merkel ngel...

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Zehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve,...

5 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Kaliforni

Së paku pesë persona kanë humbur jetën, kur rrëshqitja e dheut shembi disa shtëpi në Kaliforni. Siç njofton AP, pas stuhisë së shiut dhe vërshimeve,...

Gjermani: Arrestohet një serb i Bosnjës i dyshuar për krime lufte

Prokurorët në Bosnjë-Hercegovinë thonë se autoritetet gjermane e kanë arrestuar ish-pjesëtarin e forcave serbe të Bosnjës, Millorad Obradoviq, i cili është i dyshuar për...

Zjarr në kullën Trump në Nju Jork

Nga zjarri që ra sot në Kullën Trump në Nju Jork, u plagosën dy persona. Sipas autoriteteve, departamenti i zjarrfikësve u njoftua nga një telefonatë...

Zvicër: Shqiptari vret gruan e tij dhe një grua tjetër

Në Hausen, Kantoni Aargau, policia ka gjetur në një banesë trupat e pajetë të dy grave. Një zëdhënëse e Policisë Kantonale ka thënë për mediet se...

Shpërthim në një metro në Suedi

Një  shpërthim ka ndodhur në stacionin e metrosë në lagjen Varbaygard, të rajonit Huddinge, në jug të kryeqytetit të Suedisë, Stockholm. Në një deklaratë të...

Arabia Saudite konfirmon arrestimin e 11 princërve

Arabia Saudite konfirmon arrestimin e 11 princërve 07 JANAR 2018 • 10 : 55 SHPËRNDAJE: Prokurori i përgjithshëm i Arabisë...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...