Politikë

Home Politikë

13.7 milionë euro për rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Ministri i Financave Bedri Hamza, ka pritur sot në takim një delegacion të Fondit Saudit për Zhvillim (SFD-së) të kryesuar nga Abdullah M. Al-Shoaibi,...

Sela akoma në pritje të ftesës për takim me Zaevin

“Shpresoj që në një atmosferë më të qetë, këtë vikend do të mund ti hapim proceset se si të vazhdojmë më tutje, sepse e...

Aksident i rëndë në Drenas, vdes një 33 vjeçar (FOTO)

Në aksidentin që ka ndodhur në Drenas, jetën e ka humbur një burrë 33 vjeçar. Këtë për Klan Kosova në vendin e ngjarjes e kanë...

Gashi-Aziri: “Aleanca me BESË” do të vazhdojë edhe në ciklet e...

Dy partitë që tanimë kanë nënshkruar bashkëpunim, BESA dhe ASH, nuk përjashtuan mundësinë që koalicioni të vazhdojë të mbetet në funksion edhe për zgjedhjet...

Deri në 17h kanë votuar 49%, më së sumti në Gazi...

Në Maqedoni sot mbahen zgjedhjet e gjashta lokale pas pavarësisë së vendit. Qytetarët zgjedhin kryetarë dhe këshilltarë të komunave në 80 komuna dhe Qytetin...

Momenti i arrestimit të dy përsonave në “Penko” – Shkup për...

Ekipi i TV21 ka regjistruar rreth orës 10h një incident në vendvotimin, shkolla fillore "Petar Zdravskovski Penko" të komunës së Butelit.   https://youtu.be/cCqcNuiSe8o

Ndërpritet votimi në Aerodrom, tentim për të vjedhë fletëvotimin

Në vendvotimin 2686 në Aerodrom të Shkupit më tepër se një orë është ndërprerë votimi pasi një person ka marrë 4 fleta votimi ndërsa...

Gjendet bombë e pashpërthyer në Çair

Pasditen e sotshme në Çair në afërsi të restorantit "Biznis" është gjetur një mjet shpërthyes i paaktivizuar. Pas paraqitjes së rastit, forca policore dhe...

Kandidati i BDI-së, Erkan Arifi për komunën shaplosi platformën e tij...

Kandidat i Bashkimit Demokrati për Integrim për komunën e Likovës, Erkan Arifi sot në një pres konferencë për meida shaplosi platformën e tij për...

Rritet numri i viktimave në sulmin e Las Vegasit: 20 të...

Të paktën 20 persona janë vrarë përfshirë edhe të paktën dy policë, dhe 100 tjerë janë plagosur, kur persona të armatosur filluan të qëllojnë...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...