Tuesday , June 18 2019

6 deputetë të VMRO-së, negociojnë për të përkrahur Zaevin

Gjashtë deputetë të VMRO-DPMNE-së janë në bisedime për të përkrahur ndryshimet kushtetuese, ka raportuar Telma, percjell Fakte. Sipas burimeve të këtij mediumi, nënkryetari i LSDM-së Zekiri ka pohuar se po negociojet me të gjithë deputetët e kësaj partie, përveç me Nikolla Gruevskin.

Afatet kohore janë të shkurta dhe Zaev duhet të vendosë brenda 7-8 ditësh nëse do të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare./FAKTE

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *