Wednesday , June 23 2021

E tmerrshme: Austriakja 51-vjeçare vret tri vajzat e saj

Policia austriake arrestoi një grua 51-vjeçare pasi trupat e tri vajzave u gjetën në banesën e saj në Vjenë, percjell Fakte.

Gruaja telefonoi policinë rreth orës 5:20 të mëngjesit të sotëm dhe tha se kishte vrarë fëmijët e saj dhe se donte të bënte vetëvrasje pas kësaj, raportojnë mediet austriake, transmeton Gazeta Express.

Sipas raportit të policisë, gruaja plagosi vetën në apartament, teksa trupat e fëmijs së moshës tetë muaj, tre dhe nëntë vjeç u gjetën në vendin e ngjarjes.

Mjekët u përpoqën të ringjallnin vajzën më të rritur, por nuk arritën t’ia dalin dot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *