Wednesday , October 21 2020

RENEA ekzekuton Lefter Zhidron, i moshuari rezistoi deri në fund duke qëlluar drejt policisë

Të shtëna me breshëri e shpërthime granatash, më pas heshtje. Ka përfunduar aksioni i forcave speciale të policisë, të cilët kanë ekzekutuar 71 vjeçari Lefter Zhidru.

Ky i fundit prej 5 orësh qëndronte i ngujuar në banesën e tij, fill pasi i qëlloi me armë kallashnikov disa oficerëve të policisë, që kishin shkuar për ta arrestuar, percjell Fakte.

Gjithçka nisi pas një sherri mes tij e ish gruas së 71 vjeçarit. Lefter Zhidro shkoi të marrë armën për të vrarë ish gruan, por kjo e fundit e ka kuptuar situatën dhe është larguar nga banesa. Më tutje ajo ka marrë në telefon policinë dhe një patrullë e forcave të rendit ka shkuar në vendngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *