Sunday , February 28 2021

77-vjeçarja jeton e vetme, pa drita në banesë, frikë se mos e zë godina brenda

Ndodhemi në fshatin Bargullas të qytetit të Çorovodës pranë banesës së Afërdita Keli nëna 77 vjeçare e cila jeton në këtë banesë të rënduar.

Banesa është e çarë në të gjitha anët e sa,j muret nuk mbahen më të krisura dhe të rrënuara totalisht. Banesa e saj është e pa banueshme kur edhe kur bie shi ajo me qiri në dorë ri zgjuar duke hequr ujin që i futet brenda.

Nuk kam asnjë të ardhur tjetër që ti rregulloj shtëpitë me një pension fshati çfar do bej do ushqehem, do ble ilaçet apo do paguaj dritat. Kam 4 vjet pa energji elektrike që mi kanë prerë. E vetme jetoj në këtë gjendje skandaloze”, shprehet 77-vjeçarja.

“Ju lutem i bëj thirrje qeverisë Kryeministrit ose dhe donatoreve nëse kanë mundësi të më ndihmojnë sado pak edhe këto ditë që më kanë ngelur për të jetuar”, përfundon ajo./t.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *