Tuesday , March 2 2021

E vranë me thikë, viktima 23 vjeç është vëllai i këngëtarit të njohur

23 vjeçari që ndërroi jetë pasi u qëllua me thikë në Prizren, është vëllai i këngëtarit të njohur. Të premten Mendim Kurtishi, 23 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve që ka marrë nga një sulm me thikë.

Këtë e ka konfirmuar edhe vëllai i tij, këngëtari Tafil Kurtishi, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook. Në postimin e tij, Tafil ka publikuar fotografin e të vëllait, kurse në mbishkrimin e saj ka shkruar se ai ka humbur jetë tragjikisht.

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për këtë krim dhe ende nuk ka asnjë të dhënë për autorët e krimit. Janë marrë disa dëshmi të personave që kanë parë nga afër krimin, por ende nuk është rënë në gjurmë të vrasësve të të riut.

As motivet nuk janë qartësuar, por paraprakisht bëhet fjalë për një konflikt të momentin mes disa të rinjve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *