Monday , January 25 2021

Zaev ftoi qytetarët nesër në ora 18 para Kuve dit të festojnë miratimin e Ligjit për prokurorinë (video)

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ftoi qytetarët që nesër (e hënë) në ora 18 të mblidhen para Kuvendit, që nëpërmjet marshimit nga Kuvendi deri te gjykata të festohet shellja e ligjit për prokurorinë, shkruan Fakte. Sipas tij, sjellja e këtij ligji garanton që në të ardhmen do të ketë “drejtësi për të gjithë”, për çka edhe kërkoi mandat në zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit.

Ndryshe, kuvendi sot miratoi Ligjin për prokurorinë publike dhe për Këshillin e prokurorëve, ndërsa për orët e pasdites pritet edhe shpërbërja e Kuvendit./FAKTE

Во живо: Прес-конференција по усвојувањето на Законот за јавно обвинителство.

Во живо: Прес-конференција по усвојувањето на Законот за јавно обвинителство.

Publiée par Zoran Zaev sur Dimanche 16 février 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *