Saturday , January 23 2021

Konfirmohet: Kurti pjesë e Konferencës për Siguri në Mynih bashkë me Grenellin dhe Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për Siguri që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Lajmi është konfirmuar për klankosova.tv nga Zyra e Kryeministrit.

Pjesëmarrës në Konferencë do të jetë edhe i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Nuk dihen detajet e Konferencës.

Konferenca do të mbahet nga data 14 shkurt deri më datën 16 shkurt, ku do të marrin pjesë krerët e shteteve më të fuqishme evropiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *