Wednesday , January 20 2021

Rama e pret Kurtin me ceremoni shtetërore (VIDEO)

Kryeministri Albin Kurti është pritur nga homologu i tij shqiptar Edi Rama me ceremoni shtetërore në Tiranë.

Kjo është vizita e parë e shefit të qeverisë kosovare prej që mori detyrën javën e shkuar.

Kryeministri Kurti gjatë vizitë në Tiranë do të ketë takime të ndara me presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *