Sunday , January 17 2021

Konferenca e Donatorëve/ Rama me sheikun arab për rindërtimin nga tërmeti

Kryeministri Rama ndodhet në Abu Dhabi në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku është takuar me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, enkas për Rindërtimin e Konferencën Donatorëve në Bruksel.

Sipas vetë Ramës, që ka postuar një video në Facebook, teksa bën të ditur se në thelb të bisedës është ndihma për rindërtimin e dëmeve që u shkaktuan nga tërmeti. Rama shoqërohet në këtë vizitë nga dy ministrat Arben Ahmetaj dhe Anila Denaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *