Wednesday , October 23 2019

Medalje e artë për Kosovën në atletikë

Muhamet Ramadani fiton medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik U18

Muhamet Ramadani fiton medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik U18
Talenti i atletikës, Muhamet Ramadani ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik U18, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.
Muhameti fitoi të artën në hedhjen e gjylës, ku distanca e hedhjes ishte 19.31 metra.
Ramadani do ta përfaqësojë Kosovën edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019.
KOK përgëzon suksesin e Muhametit dhe iu uron fat edhe garuesve tjerë që po marrin pjesë në ballkanik. /21Media 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *