Tuesday , April 7 2020

Një Shkupjan është vrarë në Haraçinë, më pas trupi i tij është hedhur në Lubote (foto/emri)

Prokuroria publike ka ngritur padi kundër një 27 vjeçari nga Shkupi për shkak të dyshimit te basuar qe ka kryer vrasje. Ai dyshohet se ka vrare shkupjanin Pineta Sekondo me 28 dhjetor ne Haraçine. Ata kane udhetuar atje me veture Opel Askona, ku ka nxjerre pushken dhe e ka qelluar ne koke, transmeton Gazeta Lajm. Me pas trupin e pajete e ka derguar ne fshatin Luboten, ku e ka hedhur në një grope dhe e ka mbuluar me nje qebe. I dyshuari per vrasjen eshte ne arrati. Lidhur me kete rast eshte arrestuar edhe nje vajze 22 vjecare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *