Home Blog

Ahmet Davutoglu nesër viziton Maqedoninë

Ish-kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, prej nesër deri 29 shtator do të jetë në vizitë pune në Maqedoni. Në kuadër të vizitës Davutoglu, do...

Një i vdekur dhe një i plagosur në Viti

Një 25 vjeçar ka ndërruar jetë derisa një person tjetër është lënduar mbrëmë rreth orës 20:00 në fshatin Budrikë të Vitisë. Këtë e ka konfirmuar...

Aleanca për Shqiptarët në Gostivar promovoi kandidatët e saj

Aleanca për Shqiptarët (RDK - UNITETI) mbrëmë në amfiteatrin në Parkun e Qytetit në Gostivar mbajtën konventën parazgjedhore nën moton "E vërteta për Gostivarin",...

Ostreni: Nuk do të ndërtojmë ndërtesa dhe luanë, por rrugë dhe...

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (RDK+Uniteti) mbrëmë në amfiteatrin e parkut të qytetit në Gostivar kanë mbajtur konventën promovuese nën moton “E vërteta e Gostivarit”,...

ISEINI: Ka ardhur koha ta themi të vërtetën për Gostivarin

Kandidati i Aleancës për shqiptarët (RDK- UNITETI) Shpat Iseini ka mbajtur fjalim në Konventën promovuese në Gostivar. “Me siguri do pyesni, dhe keni pyetur veten...

Filloi harmonizimi i matësve të rrymës për tarifën e lirë

EVN Maqedoni prej sot do të fillojë t’i harmonizojë njehsorët e energjisë elektrike të konsumatorëve pas vendimit të Qeverisë për kthimin e tarifës së...

“Muki” i VMRO-së kërkon përkrahjen e shqiptarëve për partinë e Gruevskit

Në një intervistë dhënë për Gazetën Maqedonia, shqiptari që synon postin e zëvendëskryetarit të Shkupit, Muhamed Ahmeti flet për kandidaturën e tij në zgjedhjet...

Gruevski për incidentin e Kumanovës: Grupeve të armatosura u dhamë mundësinë...

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka folur për ngjarjet e majit të vitit 2015 në Kumanovë, dhe se si intervenoi vetë si shef i...

Merkel merr mandatin e katërt, nacionalistët hyjnë në Bundestag

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=L0ECE2JZ_UA?rel=0&showinfo=0&autoplay=0] Kancelarja gjermane Angela Merkel është rizgjedhur për të marrë drejtimin e vendit për herë të katërt. Konservatorët e kancelares Angela Merkel kanë siguruar...

BDI zyrtarisht filloi fushatën për zgjedhjet lokale 2017 (FOTO)

Me prezantimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale, sot në hotelin “Aleksandar Palace” në Shkup, Bashkimi Demokratik për Integrim zyrtarisht filloi fushatën për zgjedhjet lokale...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...